Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza opiera się przede wszystkim na leczeniu próchnicy zębów. Dążmy do mało inwazyjnego leczenia, poprzez dokładne opracowanie ubytku próchnicowego i szczelne jego wypełnienie. Do zabiegów używamy powiększenia w postaci lup stomatologicznych, dodając tym samym precyzji i dokładności pracy. Wczesne leczenie próchnicy zapobiega powikłaniom w postaci stanów zapalnych miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych wymagających leczenia kanałowego.

W naszym gabinecie używamy wysokiej jakości materiałów nanohybrydowych, o wysokiej estetyce i wytrzymałości. W każdym przypadku odwzorowujemy anatomiczny kształt zęba w postaci naturalnych guzów i bruzd, aby uzyskać prawidłowy kontakt zębów przeciwstawnych.

Gdy zniszczenie struktury zęba jest bardzo duże, konieczne jest wykonanie wypełnienia pośredniego typu ONLAY lub INLAY. W takim przypadku laboratorium protetyczne przygotowuje niezwykle kosmetyczny i trwały rodzaj wkładu, dzięki któremu możemy zrekonstuować zniszczony ząb w sposób długoczasowy.